Zachodniopomorski Szczecin

Zachodniopomorski Szczecin – stolica województwa zachodniopomorskiego znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Jest to droga turystyczna, do której należy 31 miast z siedmiu krajów umieszczonych wokół Morza Bałtyckiego (Szwecja, Dania, Niemcy, Polska, Litwa, Łotwa, Estonia). Znajduje się na niej ceglana architektura gotycka, obejmująca ratusze i bramy, baszty, klasztory, kościoły.

Wędrowcy skorzystać mogą z Miejskiego Szlaku Turystycznego, który wiedzie po 42 najbardziej ciekawych miejscach całego miasta. Mając wolny wieczór w Szczecinie, warto zwiedzić najstarsze kino w świecie „Pionier”, które oferuje rozrywkę bez przerwy od 1909 r.. Zachodnio-północne miasto – Szczecin dysponuje 50 obiektami noclegowymi (schroniska, pensjonaty, hotele), z czego 20 z nich to hotele w Szczecinie o zróżnicowanym standardzie. Godnymi polecenia hotelami w Szczecinie są – znajdujący się w samym sercu Szczecina – Hotel Radisson Szczecin oraz położony w samym centrum miasta – Hotel Campanile Szczecin.

Wszystkie obiekty noclegowe w Szczecinie można szybko i bezpiecznie zabukować poprzez nasz internetowy system rezerwacyjny – Hotele Szczecin. Szczecin jest jednym z ważniejszych komunikacyjnych węzłów. Ze względu na bliskie położenie granicy Polski zostały utworzone 2 kolejowe przejścia na granicy, jedno morskie w szczecińskim porcie, trzy drogowe oraz dwa dla turystów. Co więcej, ważnym ośrodkiem komunikacji międzynarodowej jest Lotnisko w Goleniowie im. NSZZ „Solidarność”, usytuowany w odległości około 31 km od Szczecina.

Reprezentatywną cechą miasta jest gwiaździsty układ ulic, wzorowany na planie Paryża. Poza tym, jako jedno z nielicznych miast w kraju, oferuje duże przestrzenie zieleni, co powoduje, że Szczecin nazwany został „miastem zieleni”.

About the author