Wycieczki szkolne – Zamość

Jak spakować dziecko na wycieczkę?
Przygotowując dziecko do jego pierwszej dłuższej wycieczki szkolnej należy wziąć pod uwagę wiele kwestii. Ważne jest, żeby bagaż nie był za ciężki a zarazem zawierał wszystko to, co może okazać się potrzebne w trakcie pobytu. Jak zrobić to rozsądnie za pierwszym razem, by wprawa przydała się na kolejne wycieczki szkolne?
Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę porę roku, pogodę i miejsce pobytu. Ważny będzie też jego czas i to, czy na miejscu będzie możliwość szybkiego wyprania najbardziej niezbędnych rzeczy. W góry konieczna jest porządna przeciwdeszczowa kurtka, którą zawsze zabiera się na szlak, nawet gdy świeci piękne słońce. Z kolei nad morzem pewnie bardziej przyda się zapasowy strój kąpielowy. Wycieczki szkolne zajmujące więcej niż jeden dzień odbywają się zwykle na wiosnę, kiedy pogoda jest dość kapryśna.
Wszelkie lekarstwa, które przyjmuje dziecko należy przekazać nauczycielowi, oraz powiedzieć mu, jak powinien je dawkować. To samo zwykle robi się z pieniędzmi – przechowuje je wychowawca.

About the author