Wycieczki szkolne

Wycieczki szkolne

Większość z nas wyjeżdżała na wycieczki szkolne czy biwaki, jeśli nawet nie w szkole to potem na studiach , lub po prostu w wakacje ze znajomymi. Pamiętamy pierwsze letnie ciepłe noce spędzone na oglądaniu gwiazd, deszcze meteorów, poranne mgły , rosę, dogasające ogniska. Takie wspomnienia z biwaków i szkolnych wycieczek wakacji to bardzo cenne wspomnienia.

Wysyłając dziecko na szkolna wycieczkę czy biwak, musimy sobie przypomnieć, to czego sami na takich szkolnych wyjazdach doświadczyliśmy i co wówczas sie z nami działo.

Wybór organizatora wycieczek szkolnych powinniśmy poprzedzić szczegółowymi badaniami ofert organizatorów biwaków i wypoczynku, nie jedynie przez pryzmat ceny ale także pod kątem tak zwanej oferty programowej biwaku lub zielonej szkoły , na którą poślemy naszą pociechę. Warto zlustrować stertę ofert, porozmawiać, popytać i poszukać wśród znajomych, a także skonsultować z dzieckiem, to na jaką wycieczkę lub zieloną szkołę chcemy je posłać. Może się zdarzyć, że dziecko nie będzie chciało pojechać na biwak ze swoją klasą, choć nam akurat taka wycieczka szkolna może wydawać się wymarzona.

About the author