Turystyka sentymentalna

Mało znanym rodzajem turystyki jest turystyka sentymentalna, choć praktykowana jest powszechnie, mało kto posługuje się tym pojęciem i zdaje sobie sprawę, że to co robi, może się zaliczać do miana turystyki sentymentalnej.

Turystyka sentymentalna to podróże związane z emocjami, bardzo osobistymi przeżyciami. Bardzo często do miana turystyki sentymentalnej może zaliczyć przede wszystkim podróże do miejsc znanych nam z dzieciństwa. Na przykład, gdy podróżujemy do miejsca, gdzie się wychowaliśmy, albo gdzie mieszkali nasi rodzice lub dziadkowie i pragniemy zwiedzić te miejsca, chociaż już dawno nie żyją, możemy mówić o turystyce sentymentalnej. Co najważniejsze, podczas wyjazdów w celach sentymentalnych naszych głównym towarzyszem podróży są same wspomnienia.
Jeśli małżeństwo po latach powraca do miejsc, gdzie na przykład odbyli swoją podróż poślubną, albo gdzie spędzali czas na początku znajomości, zakochiwali się w sobie, na nowo odkrywają te same miejsca, z którymi miłe wspomnienia, to możemy mówić o turystyce sentymentalnej.

About the author