Restauracje i hotele na wesele – Zamość

Wesele w staropolskim stylu
Ostatnio powracamy stopniowo do swoich korzeni. Modne stają się z powrotem stare imiona a także śluby i wesela w stylu staropolskim. W praktyce oznacza to barwnie haftowane, nieraz regionalne ludowe stroje, drogę do kościoła pokonaną bryczką lub konno oraz huczne wesele z wieloma potrawami.

Czy wszystkie restauracje i hotele na wesele nadają się akurat na taki typ wesela? Niestety nie bardzo. Przede wszystkim nie we wszystkich lokalach otrzymamy staropolskie dania. Ponadto nie każdy lokal zgodzi się na występ kapeli ludowej z zewnątrz. A na koniec- nie każdy będzie miał odpowiednią atmosferę.

Na szczęście dzisiaj dostępnych jest wiele lokali, których wystrój w pełni odpowiada wymogom staropolskiego wesela. Warto dodać- ich kuchnia także. Jednak nawet jeśli zamówiliśmy świetną kapelę ludową warto zatrudnić również animatora, który „rozkręci” wesele. Dobrym pomysłem jest także zatrudnienie firm, która np. zorganizuje szybki kurs nauki tańca ludowego, dzięki któremu wszyscy goście będą się świetnie bawili, a wesele będzie przez długie lata mile wspominane.

About the author