Przepiękna Francja

Panująca we Francji ostatnimi czasy sytuacja polityczna nie zachęca turystów do przyjazdu. Nie da się jednakże zaprzeczyć, iż jest to piękny kraj. Paryż budzący na ogół tak wiele pozytywnych skojarzeń ? najlepsze ubrania, pokazy mody, wyśmienita kuchnia, a co za tym idzie, najlepsze restauracje i dużo, dużo innych rzeczy i miejsc.
Nie da się ukryć, że tło historyczne Francji także jest niezwykle ciekawe. Znany każdemu, nawet kompletnie niezainteresowanemu historią, Napoleon Bonaparte (który zresztą miał też wpływ na historię Polski, nie zapominajmy o konstytucji), długa lista Ludwików zasiadających na tronie francuskim i liczne królowe, te piękne i mniej urodziwe, to postacie, które kojarzą wszyscy.
Niepodlegający żadnym wątpliwościom jest fakt, iż Francja, jako kraj, ma wiele do zaoferowania. Przepiękne miasta, klimatyczne uliczki, po których przyjemnie spaceruje się zwłaszcza w nocy, są magnesem na turystów. Oczywiście nie można nie wspomnieć o cudownym Lazurowym Wybrzeżu.
Turystyka jest już tak rozwinięta, że do Francji jesteśmy w stanie dostać się nawet bez paszportu, z samym dowodem. Warto choć raz w życiu odwiedzić ten piękny kraj.

About the author