Podróż sentymentalna

Na pewno niejeden z nas ma sentymentalną duszę. Lubimy wracać pamięcią do wydarzeń, które miały miejsce, a których nie będzie nam dane przeżyć jeszcze raz. Pragniemy powrotów do rozmaitych miejsc z przeszłości, jak, na przykład, drzewo, pod którym całowaliśmy się po raz pierwszy, ławka, na której wyryliśmy serce z imieniem ukochanego i swoim, miejsce, gdzie ostatni raz widzieliśmy się ze starymi przyjaciółmi z dzieciństwa oraz wiele innych zakątków, które darzymy niesamowitym sentymentem.
Warto wracać do czasów młodości, kiedy wszystko było prostsze, a coś, co teraz wydaje się nam nieistotną błahostką, wtedy stanowiło dla nas, tak zwany, koniec świata. Cofnięcie się pamięcią i powrót do takich miejscówek bardzo często budzi w nas absolutnie pozytywne uczucia. W końcu kto nigdy nie myślał „Ależ chciałbym mieć tyle i tyle lat”?
Jako, że turystyka sprawia, iż w dzisiejszych czasach da się dotrzeć… po prostu wszędzie, to powrót do miejsc kojarzących się nam z młodością jest idealnym rozwiązaniem. W końcu kto nie chciałby znowu poczuć się, choć trochę, jak za dawnych lat?

About the author