Każdy z nas marzy o wspaniałym zagranicznym urlopie w ciepłych krajach

Każdy z nas marzy o wspaniałym zagranicznym urlopie w ciepłych krajach, nie wszystkich jednak stać na luksusowe wakacje w drogich kurortach. Na szczęście bliskie kierunki, takie jak Hiszpania, to opcja dla turystów o różnej zasobności portfela – przy odrobinie wysiłku można zorganizować wspaniały wyjazd na południe Europy nie rujnując swojego budżetu.

W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za dostępnymi opcjami przejazdu lub przelotu. Ekonomiczną wersją jest zabranie się jednym samochodem z grupą znajomych lub nieznajomych (tzw. carsharing), ale trzeba wziąć pod uwagę czas podróży – za podobną cenę bez problemu można z wyprzedzeniem znaleźć niedrogie loty do Madrytu i na miejscu wypożyczyć samochód.

Ciekawą opcją zakwaterowania jest popularne Airbnb (serwis, dzięki któremu możemy wynająć mieszkanie lub pokój od prywatnej osoby), ale dla odważnych i lubiących filozofię dzielenia interesujący może okazać się także couchsurfing (bezpłatne noclegi u lokalnych mieszkańców).

Jeśli zdecydujemy się sami przygotowywać jedzenie zamiast stołować się w restauracjach – tego typu wyjazd nie powinien kosztować nas wiele, a za oszczędzone pieniądze możemy pozwiedzać lokalne galerie, przywieźć z wakacji oliwę, wino i lokalne owoce, albo zabookować bilety na kolejny planowany przez nas wakacyjny wyjazd.

About the author