Gimnazjum nr 1 w górze

W dniu 28 kwietnia uczniowie naszej szkoły odnieśli kolejny sukces! Zostali oni laureatami Konkursu Piosenki Obcojęzycznej, której organizatorem było Gimnazjum nr 1 w Górze. Jak co roku konkurencja była ogromna. Uczestnicy prezentowali utwory zarówno w języku niemieckim, jak i angielskim. Wszyscy oceniani byli pod względem artystycznym, muzycznym, językowym, a także wizualnym. W kategorii język angielski I miejsce zajęła nasza Natasza Baworowska, uczennica klasy 1a, z kolei miejsce III zajęła Wiktoria Gała, uczennica klasy 2b. Wszystkim wykonawcom, a także ich opiekunom gratulujemy!

28 kwietnia po raz kolejny w naszej szkole odbyły się nocne zajęcia fakultatywne, tzw. Nocne manewry. Tematem przewodnim były „Gwiazdy rocka lat 70-tych i 80-tych oraz tło historyczne i obyczajowe”. Uczniowie klasy 3b i 3c obejrzeli prezentację multimedialną związaną z tematyką. Rozwiązywali również karty pracy, które polegały na analizie i interpretacji dwóch utworów muzycznych zespołu „Dżem”(„Naiwne pytania” lub „List do M.”).
W związku z tym, że nasza szkoła realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, nasi uczniowie również aktywnie włączyli się w te akcję. Czytaliśmy wspólnie książki, które wcześniej wypożyczyliśmy z biblioteki.Nocne manewry to nauka ale również dobra zabawa, której nie zbrakło i tym razem. Wspólnie śpiewaliśmy – karaoke. Uczyliśmy się tańczyć, graliśmy w gry planszowe oraz oglądaliśmy filmy. Ta noc długo pozostanie w pamięci trzecioklasistów, gdyż bardzo miło i efektywnie spędziliśmy czas.
Organizatorami nocnych manewrów były panie Joanna Nowacka i Kinga Gałuszka.

About the author