Dublin ? Irlandia

Stolicę Irlandii Dublin niektórzy nazywają miastem kompaktowym ? wszędzie jest tu w miarę blisko, budynki nie są ogromne i wysokie?miasto przedzielone jest rzeką Liffey na dwie części North Side, która uchodzi za robotniczą i South Side ? bardziej ekskluzywną. Najbardziej modną dzielnicą jest Temple Bar, czyli sieć uliczek, na których umiejscowiły się galerie, pracownie artystyczne, butiki z odzieżą i muzyką, liczne restauracje i puby.
Odwiedzając Dublin na pewno warto zwiedzić Trinity College, a w nim piękną starą bibliotekę z licznymi starodrukami i atmosferą przypominającą ?Imię Róży? albo Harrego Pottera?
Irlandia słynie z produkcji ciemnego piwa ? słynnego Guinnessa, a więc koniecznie trzeba zwiedzić Browary, od których zaczęło się to słynne piwo. Jest tu kilkupiętrowa ekspozycja pokazująca jak warzono to piwo od samego początku przez wszystkie etapy jego produkcji, a na ostatnim piętrze można oczywiście skosztować tego ciemnego napitku i obejrzeć sobie spektakularny widok na panoramę całego miasta?

About the author