Czy mapa na wycieczce jest jeszcze potrzebna?

Jeszcze w minionym dziesięcioleciu żaden szanujący się turysta nie mógł sobie wyobrazić wyprawy podróżniczej bez mapy miejsc, które ma zamiar oglądać. W ostatnich latach, odkąd do powszechnego użytku weszły bardzo popularne dzisiaj nawigacje oparte na technologii gps, sytuacja ta uległa diametralnej zmianie.
Dzisiaj standardowe, papierowe mapy i plany miast dość szybko odchodzą do lamusa. Ogromna większość osób posiada dzisiaj w swoich samochodach elektroniczne nawigacje satelitarne, bądź nowoczesne smartfony, w których aplikacja ta jest wbudowana.
Korzystanie z tego typu rozwiązania przy odnajdywaniu drogi do miejsc, do których się wybieramy, jest zdecydowanie wygodniejsze, niż korzystanie z tradycyjnych map i planów. Wystarczy tylko, że wprowadzimy do naszego urządzenia nazwę miejsca, czy adres, do którego chcemy dojechać, a system sam znajdzie dla nas najlepszy wariant trasy i będzie prowadził nas krok po kroku. Korzystanie z nawigacji satelitarnej najlepiej sprawdza się w samochodzie, gdyż dzięki temu nie trzeba już zatrzymywać się na każdym skrzyżowaniu i sprawdzać na mapie, którą drogę powinniśmy wybrać.

About the author