Cyklady ? Grecja

Na Cyklady ? archipelag na morzu Egejskim składa się aż 220 wysp i wysepek, z których tylko te największe są zamieszkane, a wszystkie otoczone są niezmierzonym błękitem turkusowego morza i pięknego nieba gdzie niegdzie poprzetykanego białymi zabudowaniami. Idealne miejsce na idealne wakacje. Warto zwiedzić kilka najbardziej popularnych wysp Cyklad i dowiedzieć się, co poszczególne wyspy oferują odmiennego każdemu turyście.
Milos ? słynęła niegdyś z rzeźbiarzy a najbardziej słynna rzeźba pochodząca z tej wyspy (dziś znajdująca się w muzeum w paryskim Luwrze) to Wenus z Milo, którą w 1820 roku wyorał na swoim polu tutejszy rolnik. Milos jest doskonałym miejscem na plażowanie, a białe domki w rybackiej wsi są bardzo malownicze. W Sarakiniko warto obejrzeć niezwykłe kształty, jakie natura wyrzeźbiła w białym pumeksie.
Na Amorgos zbudowano na pionowym klifie monastyr Panagia Hozoviotissa, który sprawia niesamowite wrażenie, że jest doklejony do pionowej skały. Można go zwiedzać pamiętając o stosownym do miejsca sakralnego stroju.

About the author