Co zabrać ze sobą na biwak?

Wyjazd na wakacyjny biwak może stać się doskonałą przygodą i świetną szansą na miłe spędzenie czasu. Jeśli planujemy wyjazd na biwak musimy pamiętać, żeby się do niego odpowiednio przygotować.
Wbrew pozorom dobre przygotowanie się do wyjazdu turystycznego nie jest wcale tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Często podczas różnego rodzaju eskapad już na miejscu okazuje się, że mimo starannych przygotowań, czegoś jednak się zapomniało.
Żeby uniknąć takiej sytuacji, najlepiej jest spisać na kartce listę rzeczy, które mamy zamiar ze sobą zabrać na wyjazd. Jeśli zamierzamy nocować na polu biwakowym koniecznie musimy zabrać dobry namiot, a także śpiwór, oraz karimatę lub materac. Warto jest też pomyśleć o tym by wziąć ze sobą niewielką kuchenkę turystyczną, gdyż ułatwi nam to przygotowywanie posiłków.
Nawet jeśli wyjeżdżamy latem, powinniśmy też pamiętać, żeby zabrać ze sobą również cieplejsze ubrania na zmianę, gdyż zwłaszcza w nocy temperatura latem często spada. Jeśli śpimy w namiocie, zimno może nam nieźle dać się we znaki.

About the author