Bory Tucholskie, to miejsce, które warto odwiedzić

Bory Tucholskie, to miejsce, które warto odwiedzić. Liczne atrakcje związane z ciekawostkami przyrodniczymi tego regionu, przyciągają turystów .

Bory Tucholskie to obszar niekończących się lasów, założono tam Krajobrazowy Park Narodowy, stworzono wiele rezerwatów, w których żyją chronione gatunki zwierząt i rosną osobliwe rośliny, które także otoczone są ochroną.
Rezerwat Cisów, to prawie dwustuletni las, w którym rosną tylko cisy, drzewo chronione i bardzo rzadkie, niektóre z tych drzew mają swoje nazwy i opisane są w podręcznikach do przyrody.
Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem proponują spędzić aktywnie, liczne szlaki rowerowe zachęcają do uprawiania kolarstwa a ścieżki dydaktyczne dla najmłodszych promują piesze spacery i poznawanie z bliska przyrody i natury.
Pensjonaty, polecają pobyty z dziećmi dużymi i małymi, świeże powietrze, spokojna, cicha okolica, czyste jeziora i lasy, płuca Borów Tucholskich, to wszystko sprawia, że samopoczucie dzieci będzie dobre i bardzo miło spędzą tutaj lato.

About the author