Błędne definiowanie słowa turystyka

W teorii wszyscy wiemy, czym w ogóle jest turystyka. W końcu ten zwrot łączy w sobie wszelkie wycieczki i podróże, na które udajemy się z własnej woli najczęściej podczas wakacji lub wolnych dni. Czy jednak zawsze definicja tego słowa jest aż tak prosta?

Okazuje się, że niekoniecznie. Otóż Światowa Organizacja Turystyki jasno określa, jak długo ma trwać cała wycieczka, aby można ją było zaliczyć do turystyki. Takie wyjazdy nie mogą być dłuższe niż jeden rok. Jeśli więc wyjeżdżamy do innego kraju i spędzamy w nim kilka lat, nie możemy powiedzieć, że jesteśmy turystami. Dodatkowo, turystyka często łączy w sobie wyjazdy służbowe. Muszą to być jednak dość specyficzne wyjazdy, za pomocą których dostajemy wynagrodzenie w swoim kraju. Jeśli więc zaczynamy pracować w innym mieście dla zagranicznej firmy, która płaci nam od razu na miejscu, również nie jesteśmy turystami.

Oczywiście ludziom często zdarza się mylić pojęcie turystyki. Warto więc zapoznać się z jego prawdziwą i prawidłową definicją, by z niej odpowiednio skorzystać.

About the author