Białystok jako atrakcyjne miasto do zwiedzania

Wbrew rozmaitym obiegowym opiniom – traktującym o tak zwanej Polsce B – we współczesnym Białymstoku jest masa miejsc, które warto odwiedzić.

Na odrestaurowanym Rynku Kościuszki możemy napić się nietuzinkowego wina, jak również posmakować nieco dobrej kuchni. Sam Rynek ma imponujące rozmiary. Możemy tutaj zwiedzić między innymi zabytkowy ratusz, jak również okazałą Katedrę. Poza tym znajdziemy tu masę zabytkowych kamieniczek. Całkiem nieopodal jest też malowidło, jak i tablica, które upamiętniają miejsce, w którym mieszkał młody Ludwik Zamenhof (chodzi o ulicę – nomen omen – Zamenhofa właśnie).

Zdecydowanie warto także zajrzeć do Pałacu Branickich, który znajduje się również blisko Rynku Kościuszki. Godne polecania są również między innymi miejsca takie jak Pałac Lubomirskich, ulica Malmeda, kościół Św. Rocha, kościół Św. Wojciecha, punkty widokowe w Sowlanach i na Dojlidach (Góra Papieska).

Reasumując, turystyka w Białymstoku rozwija się coraz bardziej i widać to nad wyraz dobrze. Planując podróże, warto pomyśleć o tym mieście.

About the author