Azjatyckie cuda

Kontynent azjatycki coraz bardziej lubią odwiedzać Polacy. Azja jest egzotyczna, ludzie przyjaźnie nastawieni a piękno przyrody wprost zapiera dech w piersiach. Jest na tym kontynencie (wielkim przecież) naprawdę, co zwiedzać i oglądać, ale tych siedem miejsc jest ze wszech miar godnych polecenia:
1. Kamienny las w Chinach. Takie lasy zdawać by się mogło, że istnieją tylko w bajkach, a tu w prowincji Junan istnieje naprawdę!
2. Ha Long ? czyli zatoka spadających smoków w Wietnamie została wybrana jako jeden z 7 Cudów Natury. Z wody zatoki wystaje tysiące małych poszarpanych wysepek, które nadają jej spektakularny wygląd.
3. Pola herbaty na Sri Lance. Równo posadzone herbaciane krzewy na licznych wzgórzach nadają niezwykle malowniczy wygląd tej Łzie z policzka Indii.
4. Jezioro Inle w Birmie, gdzie ludzie mieszkają w domach zbudowanych na palach i uprawiają warzywa w pływających ogrodach, łowią ryby wiosłując nogą?
5. Borneo ojczyzna orangutanów, które można w dalszym ciągu spotkać tu w ich środowisku naturalnym, czyli dziewiczym lesie deszczowym?

About the author